SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Karott 6651124
*
nr 665 1124
Karott
med lock, pläter, höjd: 20 dia 30
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 20:01:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 16:14:52
1
350 kr
1/11 19:50:54
2
350 kr
1/11 19:53:37
1
400 kr
1/11 19:55:27
2
450 kr
1/11 19:56:11
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott lock nysilver pläter silver ädelmetall
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Karott
nr 665 1124
Karott
med lock, pläter, höjd: 20 dia 30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 16:14:52 | 1 | 350 kr |
1/11 19:50:54 | 2 | 350 kr |
1/11 19:53:37 | 1 | 400 kr |
1/11 19:55:27 | 2 | 450 kr |
1/11 19:56:11 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott lock nysilver pläter silver ädelmetall
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42